cookieChoices = {};'> Nilgün Sözveren : Evmanya.com

4 Nisan 2016 Pazartesi

Evmanya.com


Çok uzun yıllardır düşleyip durduğum kendime ait bir ev satın alma hayalimi sonunda gerçekleştirdim. Havası, insanları, trafiği ve esnafından illallah ettiğim metropolün gürültüsünden ve gerginliğinden kurtulduğum için ne kadar mutlu olduğumu kelimelerle ifade edemem. Tek katlı, bahçeli, yeşillikler içinde, şirin mi şirin bir evim oldu. Bahçemde ağaçlar, çiçekler, hatta tavuklar bile var. Çok şeker yaşlı komşu teyzelerim ineklerinden taze süt getirmeye, kendi yaptıkları ev yapımı ekmeklerden ikram etmeye başladılar bile.


Dışarıdan bakıldığında “köy evi” denilebilecek eskilikte ve küçüklükteki yeni yuvamı gördüklerinde, arkadaşlarım ilk başta çok dalga geçtiler. Fakat birkaç hafta içinde tamamladığım kusursuz dekorasyonumu gördüklerinde ise, deyim yerindeyse küçük dillerini yuttular. Her zaman söylediğim gibi, önemli olan insanın biraz da olsa dekorasyondan ve uyumdan anlayabilmesi. Yoksa hiç zevki olmayan bir insanı site içinde lüks bir dubleks eve bile koysanız, sonuç rezalet olacaktır.


İlk bakışta biraz kendimi övmüş gibi görünsem de, ben aslında hiç öyle düşünmüyorum. Çünkü bilgiye çok kolay ulaşabildiğimiz, her şeyin elimizin altında olduğu şu bilgi ve internet çağında, dekorasyon gibi bir konu hakkında bile bilgi sahibi olamamak, olsa olsa üşengeçlikten başka bir şey değildir. Bunun okulunu okumaya gerek yok yani, biraz internet araştırması işe yarayacaktır.
Ben de dekorasyona başlarken, öncelikle çok büyük çaplı bir internet araştırması yaptım. Karşıma çıkan en büyük sorun ise, mutfağımın inanılmaz derecede küçük olması ve uygun yemek masası ve sandalyeleri bir türlü bulamamam oldu.
Tam da bu noktada, internette dolanırken karşıma çıkan ve ev dekorasyon aksesuarları satan Evmanya sitesi imdadıma koştu. Siteyi hazırlayanlar her şeyi öyle güzel dizayn etmişler ki, sandalyelere tıkladığınızda karşınıza yüzlerce birbirinden alakasız sandalye sıralamaktansa, aralarından seçim yapıp aramanızı daraltabileceğiniz seçenekler koymuşlar. Ve bu seçenekler sayesinde minicik mutfağımda yer kazancı sağlayabileceğim bar sandalyeleri karşıma çıktı ve içinden çıkamadığım bu sorunu da çözmüş oldum.


Yüzde 52’ye kadar indirimleri de olan, çeşit çeşit, renk renk, model model, oldukça fazla marka seçeneği olan bir sürü bar sandalyesi arasından seçim yapmakta oldukça zorlandım. O kadar uygun fiyatlı olmasının yanında üstelik bir de hızlı kargo seçeneği olması beni benden aldı. Bundan sonra, minik ama şirin evimden bir daha çıkıp mağaza mağaza dolaşacağımı hiç sanmıyorum.

2 yorum :

nilgün aydın dedi ki...

Yeni evinde güle güle otur canım. İnsanın kendi evi gibisi yok. Dediğin gibi dekorasyon için de okul okumaya gerek yok. İnternet bu anlamda yardımcı oluyor

NehRi Marifet dedi ki...

Güle güle oturun evinizde, sağlıklı sıhhatli sevdiklerinizle nice güzel günleriniz olsun inşallah. Bu zamanda bahçeli ağaçlı çiçekli bir ev bulmak çok zor, çok şanslısınız bu anlamda. Maşallah, Allah herkese nasip etsin bir ev sahibi olmayı inşallah...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...